TECHNIKI TERAPEUTYCZNE W PRACY Z ZAWODNIKIEM
Cykl 6 spotkań środowych z terapeutami różnych nurtów.
Każdy z nich to wspaniały człowiek i ekspert w swoim temacie. Prowadzą też "duże szkolenia" w ramach Strefy Psychologii Sportu. Wniosą nowa wiedzę i elementy praktyki ze szczególnym naciskiem na zastosowanie w aktualnej sytuacji.
Formuła:
Cykl 6 spotkań online z psychologiami różnych specjalności. Każda sesja będzie się składała panelu eksperta (60 min) oraz sesji pytań i odpowiedzi. Pracujemy na platformie ZOOM, osoby, które nie będą mogły być z nami „na żywo” otrzymają dostęp do nagrania ze spotkania. Zapraszamy do udziału we wszystkich spotkaniach, istnieje możliwość udziału w wybranych.
Program:
20. 05.2020 Sen sportowca – co jest normą, a co nie? (Mateusz Majchrzak)
1. Jak śpią dorośli oraz nastoletni sportowcy? Przegląd badań oraz
doświadczeń uczestników spotkania.
2. Na co wpływa sen u sportowców z różnych dyscyplin sportu?
3. Wpływ snu na psychikę nastoletnich sportowców
– Pięć reguł dobrego, regenerującego snu do wdrożenia.
– Mity na temat snu rozpowszechnione wśród sportowców.
4. Drzemki – kluczowe zasady
– Kiedy drzemki są przeciwskazane?
– Kto i jak powinien robić drzemki?
27.05.2020 Zaburzenia snu i terapia CBT- I (Mateusz Majchrzak)
1. Zaburzenia snu – co jest normą, a co nie?
– Bezdech senny i zagrożenie w poszczególnych sportach
– Bezsenność – kryteria diagnostyczne oraz rozpowszechnienie wśród dorosłych i nastoletnich sportowców
2. Terapia bezsenności CBT-I
– Kluczowe komponenty (techniki) oraz przebieg terapii
– Techniki poznawcze, które możemy przenieść do sportu (np. na dzień przed zawodami)
3.06.2020 Praca ze zmianą - część 1 (Agnieszka Marlinska)
Aby wyjść z kryzysu, utknięcia należy obniżyć lęk i wzmocnić zasoby. Jednym z większych zasobów jest poczucie sensu i wizja - siebie i przyszłości; wizja siebie w przyszłości. Agnieszka zaprosi nas do budowania wizji nie wprost bo poprzez metaforę - w podróż po metaforycznym ogrodzie. Dzięki budowaniu metaforycznego scenariusza wizji przyszłości będziemy pracować na CELU który jest formułowany w języku pozytywnym i pozwalającym na określenie tego co chcemy.
10.06.2020 Praca ze zmianą - cześć 2 (Agnieszka Marlińska)
Czy interwizja poprzez rysunek może pomóc rozwiązać nam problemy z którymi mierzymy się ? Od problemu do rozwiązań. Metafora zmiany, rozpoznawanie schematów metaforycznych utrudniających i ułatwiających zmianę w rysunkach. Każdy z nas potrafi rysować i doskonale wiemy jak ważna była to umiejętność. Nasi przodkowie rysowali i dzięki ich rysunkom możemy poznać ich życie. Więc jeśli myślisz, że to szkolenie nie jest dla Ciebie bo nie umiesz rysować - to paradoksalnie jest odwrotnie - to szkolenie jest właśnie Tobie dedykowane.
17.06.2020 Interwencja kryzysowa część 1 (Radosław Cieśluk)
1. Kryzys zakłócenie równowagi czy możliwość zmiany - jak nasze postrzeganie kryzysu może pomagać zawodnikowi w radzeniu sobie z nim.
2. Rozmowy o rozwiązaniach jako sposób na poszukiwanie możliwości zmiany u zawodnika w kryzysie.
3. Jak pomagać zawodnikowi w poradzeniu sobie z cierpieniem,którego doświadcza w związku z kryzysem.
24.06.2020 Interwencja kryzysowa część 2 (Radosław Cieśluk)
1. Przeszłość jako źródło zasobów, przyszłość źródło możliwości, teraźniejszość jako początek zmiany. Trzy perspektywy, trzy możliwości budowania rozwiązań w sytuacji kryzysu.
2. Postawa"niewiedzy", pytania skalujące, "komplementowanie", pytania "rerlacyjne" jako narzędzia, które pomagają współkonstruować rozwiązania z zawodnikiem.
Prowadzący:
- MATEUSZ MAJCHRZAK - psycholog, członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem, certyfikowany terapeuta bezsenności CBT-I. Prowadzi zajęcia dla firm, na uczelni wyższej oraz dla klubów sportowych o roli snu w pracy i w sporcie. Zajmuje się również leczeniem bezsenności. Trener spotru – wakeboardu. Jego podopieczna, Magdo Kado, zdobyła Mistrzostwo Europy w Wakeboardzie w 2015 roku, a Kuba Kado był Mistrzem Polski 2018. Jako praktyk, zna skuteczne techniki psychologii sportu.
- AGNIESZKA MARLIŃSKA - Coach / facylitator / mentor coach (PCC / ICF). Magister psychologii oraz absolwentka 4 międzynarodowych szkół coachingowych. Intensywnie pracuję nad rozwojem narzędzi coachingowych oraz etyką w coachingu. Doskonaliła warsztat pod kierunkiem Dr Marylin Atkinson, założycielki Erickson College. Jedna z prekursorek Clean Coachingu w Polsce. W biznesie pracuje najczęściej jako design management coach oraz z wykorzystaniem metod facylitacji design thinking. Zawodowo stosuje coaching systemowy i ericksonowski, metody clean coachingu i pracy z obrazami metaforycznymi. Bierze udział w badaniach naukowych nad efektywnością wykorzystania metafory w coachingu oraz rozwoju kariery i biznesu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.
- RADOSŁAW CIEŚLUK- psycholog, terapeuta TSR i trener certyfikowany TSR. Ukończyłem psychologie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe Psychologia Sportu na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyłem całościowe szkolenie w nurcie Terapii Skoncentrowanej na rozwiązaniach i uzyskałem certyfikat terapeuty i trenera Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Warszawie. W ramach praktyki indywidualnej prowadzę trening mentalny dla zawodników zarówno dorosłych, jak i młodych. Współpracuję z trenerami, a także z drużynami.
Inwestycja: 140zł/ 2 spotkania (1 osoba prowadząca).
Przy zgłoszeniu chęciu udziału w 6 spotkaniach oszczędzasz 70zł , inwestycja 350zł
Uczestnicy: Zapraszamy psychologów i studentów ostatnich lat psychologii, trenerów mentalnych, coachów.
Zgłoszenia:
Pakiet 6 spotkań CHCĘ SIĘ ZAPISAĆ
- Dwa spotkania z Mateuszem Majchrzakiem (Sen w sporcie) CHCĘ SIĘ ZAPISAĆ
- Dwa spotkania z Agnieszką Marlińska (Praca ze zmianą) CHCĘ SIĘ ZAPISAĆ
- Dwa spotkania z Radkiem Cieślukiem (Interwencja kryzysowa) CHĘ SIĘ ZAPISAĆ